Internetowy Poradnik Przedsiębiorcy

Pułapki czekające na nowych przedsiębiorców

Prowadzenie swojego biznesu zawsze wiąże się z trudnościami, z którymi wcześniej mało kto się liczył. Praca na etacie przyzwyczaja do kilku schematów, z którymi w czasie pracy na swoim trzeba definitywnie zerwać. Czasami się to udaje, znacznie częściej jednak młodzi biznesmeni wpadają w pułapki zastawione na nich przez system i rynek, a ich natłok może skusić ich do porzucenia powoli rozwijającej się firmy.

Częste zmiany w przepisach


Kiedy pracuje się na umowie o pracę, nie trzeba szczególnie przejmować się zmianami prawnymi, chyba że tego dotyczy powierzone stanowisko. Inaczej jest w przypadku własnego biznesu. Co roku wchodzą nowe przepisy, a czasami pojawiają się one nawet na początku losowego miesiąca, które zmuszają przedsiębiorcę do przeorganizowania swojej pracy przynajmniej na płaszczyźnie podatkowej. W teorii powinna pomagać w tym księgowa, ale często duże firmy same nie wiedzą, jak interpretować przepisy albo mają zbyt wielu klientów, żeby wszystkich osobiście informować o zachodzących zmianach.

Wiecznie niezadowolony klient

Choć to może zabrzmieć paradoksalnie, to klient najczęściej jest wrogiem przedsiębiorcy. Jego opinia w internecie może przekreślić przyszły rozkwit w danym biznesie albo zmarnować masę czasu i pieniędzy na naprawianie usterek, które tylko on widzi. Co jakiś czas każdy przedsiębiorca natknie się na wiecznie niezadowolonego klienta, który nie da sobie powiedzieć, że jest w błędzie. Praca z nimi jest uciążliwa, często zmusza do wejścia w mocny konflikt, z którego przedsiębiorca nie wychodzi obronną ręką. Jednocześnie nie da się ich wyeliminować, bo są częścią zbiorowości, która składa się na przeżycie osoby prowadzącej biznes.

Zmęczenie, brak motywacji i niechęć do pracy

Praca na swoim wymaga samodzielnego organizowania czasu, pozyskiwania klientów i martwienia się o koszty. To całkiem sporo spraw na głowie jednej osoby, które musi mieć wszystko pod kontrolą. Bardzo wiele małych firm upada, bo zawodzi w nich element ludzki, przeważnie sam właściciel, który nie wie, jak rozwinąć swoją działalność albo z czasem przestaje mieć ochotę pracować. To największa pułapka, w jaką co chwila się wpada, a jeśli nie wyjdzie się z niej w porę, można na zawsze stracić firmę, w którą inwestowało się ogromne pieniądze, czas i energię. Jeśli nie ma się motywacji, nie można marzyć o biznesie.

Zapisz się na newsletter

Osoby należące do społeczności Życiorys, otrzymują regularne powiadomienia o nowych artykułach i ofertach specjalnych na naszej stronie internetowej.

Napisz do nas

Bardzo chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania od naszych czytelników i czytelniczek.  Napisz do nas przez formularz kontaktowy, lub bezpośrednio na adres email.

Email: kontakt@zyciorys.eu

Znajdziesz nas również w mediach społecznościowych

Facebook icon
Instagram icon
Twitter icon

© 2021 Your brand name

Intuit Mailchimp logo